MERSİN CEMEVİNİN BURS KONSERİNE YOĞUN İLGİ

MERSİN CEMEVİNİN BURS KONSERİNE YOĞUN İLGİ

Mersin Cemevi tarafından deprem felaketinden etkilenen ve Mersin’e göç eden üniversite öğrencilerine destek amaçlı “Burs Konseri” düzenlendi.

Mersin Cemevi Başkanı Pir Hasan Kılavuz, “ Yüreği insan sevgisiyle ve dayanışma ruhuna sahip olan siz değerli canlarımızla cemevimizin bahçesi binlerce kişiyle doldu. Bu konser de elde edilen gelirle depremzede öğrencilere destek ve umut olmak istedik. ” diye belirtti.

Kılavuz, “Burs konserinin organizasyonunda emeği geçen başta Özgür Emire olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerimize, İnanç Kurulundaki dedelere, Kadın kollarımıza, Danışma kurulumuza,üyelerimize, gönül dostlarına Cemevi emekçilerine teşekkür ederim.

Burs çağrımıza, gerek yurt içinden ve yurtdışından duyarlı canlarımız bilet alarak üniversiteli depremzede öğrencilerimizin geleceğine ışık oldular.Almanya’dan bizi kırmayarak gelen Necati Şahin’e ve burs konserinde bizi yüreklendiren büyük ozan Musa Eroğluna, Ender Balkır canımıza, Ayfer Vardar canımıza çok teşekkür ederim. ” diye konuştu.

Kılavuz, “6 Şubat K.Maraşlı depremde yurt içinden ve yurtdışından Alevi Kurumları bir bütün olarak önemli sınavdan geçerek büyük hizmet vermiştir. Cemevleri kapılarını açarak, depremden etkilenen canlarımızın sığınak kalesi haline gelmiştir. Mersin Cemevi olarak depremin ilk gününden itibaren kapılarını depremzede canlarımıza açtık. Cemevi mutfağında, Yenişehir Belediyesinin katkılarıyla yemek pişirilerek Latin ve Katolik kilisesine, deprem bölgesinden Yenişehir Atatürk Kültür Merkezine sığınan canlarımıza yemek ikramında bulunduk.

Cemevimize başvuran 1.300 aileye gıda yardımı, 4000 depremzede canımıza giyim desteği sunduk.Adıyaman, Hatay ve Mersindeki Alevi Kurumları ve Sivil toplum kuruluşlarının talepleri doğrultusunda kıyafet ve gıda yardım yapıldı” diye konuşmasını sonlandırdı.

Musa Eroğlu, Ayfer Vardar ve Ender Balkır’ın çiçek takdiminin ardından konser sona erdi.